Клейовий пістолет: як вибрати

Клейовий пістолет: як вибрати

Клейовий пістолет: як вибрати

Steinel | 10.02.2020 1156

Будівельники, радіоаматори, дизайнери, флористи, художники і домашні майстри. Здавалося б, що об'єднує людей таких різних видів діяльності? Відповідь проста - любов до своєї справи. А ще - один з професійних інструментів. Без нього всім цим людям не представляється можливим зафіксувати інженерні комунікації, скріпити мікросхему, оригінально оформити букет або створити об'ємну картину. Це - клейовий пістолет.

 Принцип роботи

 Тут все майже так само, як у справжнього пістолета. Тільки в якості «патронів» - стрижень з клею. Замість «бойка» - електрику зі звичайної розетки на 220 вольт. Зате «курок» - як справжній. При його натисканні і відбувається все найцікавіше: нагріте рідкий склад надходить в «ствол» і «кулі», краплі клею, починають повільно «витікати» з «дула» пістолета у напрямку до мети. А мішенями для склеювання можуть бути вироби з паперу, картону, тканини, кераміки, скла, металу і так далі. Важливо тільки підібрати відповідні за складом «патрони».

 Технічні характеристики

 Для того щоб клейовий пістолет повністю відповідав необхідним вимогам покупця, треба знати ряд «робочих» моментів. Отже, на що треба звернути увагу при придбанні пристрою:

 1. Потужність. Це перше, на що треба звернути пильну увагу. Від її показника буде залежати робота нагрівального елементу. Якщо пристрій підбирається для використання в домашніх умовах, то цілком буде досить 30-150 Вт. А ось для професіоналів - не менше 300-сот.

2. «Робоча» температура розплаву. Так, для роботи з чутливими до високої температури матеріалами, наприклад, текстілём, треба підібрати або низькотемпературні клейові стрижні, або пристрій, який працює в двох температурних режимах: 105 градусів, що безпечно для того ж текстилю, і 165 градусів.

3. Продуктивність. Дані про неї вказують про масу розплаву, який виходить з «дула» пістолета за певний проміжок часу. Стандартом вважається показник в 5-30 грамів за 60 секунд. Безумовно, він може різниться, особливо для пристроїв, призначених для побутового та промислового використання.

 Додаткові опції

 Завжди приємно, якщо крім основного функціоналу, пристрій володіє і додатковими «опціонами». Їх наявність в ряді випадків навіть може стати визначальним фактором при покупці клейового пістолета. Отже, до таких «родзинок» відносять:

  • Широкий діапазон регулювання температурного режиму
  • Електронна настройка нагріву в автоматичному режимі. Завдяки цьому виключено перегрівання пристрою і великі втрати клейового складу,
  • Світлодіодна індикація готовності до використання,
  • Кнопковий вимикач харчування на корпусі пристрою,
  • Вбудований ліхтарик,
  • Можливість міняти насадки,
  • Оглядове віконце: дозволить контролювати залишки клею,
  • Можливість від'єднання шнура і нетривала робота в автономному режимі,
  • Комплектація: в набір може входити кейс, набір стрижнів, підставка, килимок.

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх