Що таке прожектор

Що таке прожектор

Що таке прожектор

Steinel | 08.10.2020 814

Світлодіодний прожектор з датчиком руху Steinel

Будівля має бути освітлена так, щоб підкреслити її роль і статус. Офіційні будівлі повинні виглядати строго і солідно, те ж саме можна сказати про банки і деякі комерційні заклади. Інші повинні виглядати яскраво і привабливо, наприклад кафе і ресторани, торгові центри та інші місця дозвілля. Деякі повинні виглядати загадково, піднесено.

Для створення архітектурного освітлення використовуються прожектори. Їх можна розділити на дві групи - світло, що заливає і спрямованого світла. До першої відносяться прожектори, які повинні заповнювати (заливати) світлом певні простору великого розміру. Прожектори спрямованого світла дають дуже вузький промінь, спрямований у відносно малу область.

У прожекторах зазвичай використовуються галогенні або металогалогенні лампи, останнім часом світлодіодні. Галогенні дешевше і не вимагають пускорегулювальної апаратури. У металогалогенних ламп вище світловіддача, до того ж, вони можуть давати світло більш холодного відтінку. що для ряду застосувань виявляється важливим.

Але у ламп, використовуваних в прожекторах, є спільна риса - в більшості випадків вони мають форму тонкої трубочки. Для ламп такої форми можна більш точно встановити необхідну діаграму розподілу світла.

Крім архітектурних прожекторів, бувають прожектори для інших застосувань. Наприклад, переносні прожектори зручно використовувати при фото- і відеозйомках, при проведенні ремонтних робіт і т. п. Крім цього, є прожектори, що використовуються в охоронних системах. Вони часто мають вбудований датчик руху.

Світлодіодний прожектор оснащений сенсорами, які реєструють невидиме тепловипромінювання рухомих об'єктів (людей, тварин і т.д.). Реєстроване тепловипромінювання перетвориться електронним способом в сигнал, який викликає включення прожектора. Крізь перешкоди, такі як, стіни або скло теплове випромінювання не проходить.

При необхідності можна оптимізувати зону виявлення. Наявні в комплекті напівсферичні заслінки призначаються для обмеження зони охоплення або для зменшення радіусу дії датчика руху. Таким чином можна виключити непотрібне включення світильника, викликане наприклад, проїжджаючими машинами або проходять пішоходами і цілеспрямовано контролювати ділянки, на яких ввімкнення освітлення при русі необхідно.

У деяких моделях прожекторів світла, що заливає зараз використовуються люмінесцентні лампи. Це дозволяє поєднати високу світловіддачу і відносно низьку ціну.

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх