Відновлення полірованої поверхні своїми руками

Відновлення полірованої поверхні своїми руками

Відновлення полірованої поверхні своїми руками

Steinel | 23.02.2020 1209

Меблі з полірованими поверхнями була дуже популярна в радянський період. Практично у кожного в квартирі ще стоять предмети меблів, зроблені в СРСР. Ось тільки зовнішній вигляд цих предметів залишає бажати кращого.

До викидання старих меблів на звалище подумайте, чи не краще буде її відреставрувати (тим більше, що останні тенденції в дизайні припускають використання старовинних речей, виготовлених в країні рад).

Основною проблемою старої радянської меблів є пошкодження або вицвітання полірованій поверхні. Оновити полірування не так складно, як здається насправді - досить придбати потрібні інструменти і витратні матеріали. А з самим процесом реставрації ви зможете ознайомитися, прочитавши наведені нижче покрокову інструкцію.

Крок перший - підготовка інструменту, матеріалу і робочого місця.

Для відновлення полірованій поверхні будуть необхідні наступні інструменти:

1. Будівельний фен.

2. Набір шпателів.

3. Набір пензликів.

4. Ватні і марлеві тампони.

5. Викрутка і плоскогубці (якщо передбачається розбирання меблів).

6. Наждачний папір нульового і першого розмірів.

7. Ганчірка для полірування.

З витратних матеріалів буде потрібно наступний набір:

1. Лак на водній або акрилової основі.

2. Морилка обраного вами кольору.

3. Засіб для полірування.

4. Розчинник.

5. Змивка для лаку.

6. Шпаклівка для дерева.

Процес реставрації полірування пов'язаний з неприємними запахами. Тому при виборі місця, де ви будете працювати, враховуйте цей фактор. Також поблизу від робочого місця не повинно бути відкритого вогню. Звільніть робочу зону від зайвих предметів, які можуть вам заважати в процесі роботи.

Крок другий - видалення старої поліровки.

Не марнуйте час, зшкрібаючи шматки полірування шпателем від поверхні, використовуйте для легкого зняття лаку будівельний фен. Нагрійте невелику ділянку покриття феном і зніміть розм'якшений шар лаку шпателем. Не намагайтеся замінити будівельний фен побутовим для сушки волосся. По-перше, звичайний фен не прогріє поверхню до потрібної температури, по-друге, від тривалої роботи він згорить - і доведеться купувати новий.

Знявши шар лаку по всій площі покриття, огляньте поверхню на предмет залишків старого лаку. Якщо залишки присутні, видаліть їх за допомогою змивки або наждачного паперу. Відшліфуйте всю поверхню нульової наждачним папером.

Крок третій - замазка відколів і покриття морилкою.

Якщо на поверхні меблів є глибокі відколи, які не зникли після шліфування, то їх потрібно замазати шпаклівкою, схожою за кольором з покриттям.

Шпателем нанесіть шпаклівку на скол і видаліть надлишки. Дочекайтеся висихання шпаклівки, відшліфуйте місце відколу.

Знежирте поверхню меблів, завдавши на неї розчинник.

Покрийте поверхню морилкою, використовуючи пензлик або марлевий тампон. Колір морилки бажано вибрати максимально наближений до рідного кольору меблів.

При необхідності нанесіть морилку кілька разів для досягнення рівного кольору.

Крок четвертий - нанесення шарів лаку.

Після повного висихання морилки слід покрити поверхню першим шаром лаку.

Лак наносите пензликом, ретельно розмазуючи його по поверхні і не допускаючи появи смуг і патьоків.

Після нанесення першого шару дочекайтеся висихання лаку, злегка відшліфуйте поверхню наждачним папером, потім приступайте до покриття другим шаром. Другий шар лаку наносите впоперек першого.

Подібним чином вам потрібно зробити від трьох до п'яти шарів лаку. Кількість шарів безпосередньо залежить від якості лаку і вашого задоволення зовнішнім виглядом покриття.

Крок п'ятий - полірування.

Відполіруйте готову поверхню за допомогою ганчірки і засоби для полірування.

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх