Особливості та види вуличного освітлення

Особливості та види вуличного освітлення

Особливості та види вуличного освітлення

Steinel | 21.01.2021 709

Вуличне освітлення створено для того, щоб в темний час посилити видимість. Для цього використовують різні джерела світла, які кріпляться на будівлях, стовпах та інших опорах. Це прилади, що забезпечують світло спрямованого спектра, а також розсіяні промені. Але лампи вуличного освітлення годяться не тільки для того, щоб висвітлювати темні вулиці, вони також несуть унікальну атмосферу в оточення, будь-то парк, бульвар або приватний сад.

Все розмаїття вуличного освітлення умовно ділиться на наступні типи: по виду опор, джерела світла і методу управління. Також має істотну відмінність освітлення за місцем розташування - вуличне, фасадне, і найбільш поширене, ландшафтне.

Вуличне освітлення виконується переважно за допомогою ліхтарів, розташованих на великій висоті, і створюють розсіяне світло. Фасадне освітлення включає в себе використання прожекторів і ліхтарів, розташованих на опорах або будівлях таким чином, щоб забезпечити можливість освітлення невеликих ділянок спрямованим променем. Але найбільш поширеними освітлювальними приладами можна назвати ті, які використовуються в ландшафтному освітленні. Їх асортимент досить великий, і вони здатні підкреслити доріжки, алеї, дерева, чагарники і скульптури.

Освітлювальні прилади, призначені для освітлення ландшафту, додатково ще несуть функцію декорування ділянок і садів. Часто, це ліхтарі на невисоких опорах, які встановлюються уздовж доріжок, навколо басейну, прибудинкової території, садів і водойм. Це вносить особливу ноту спокою і затишку в навколишнє атмосферу, і надає оточенню неповторність і загадковість.

Більш того, правильно направлене світло здатний підкреслити вигідні ландшафтні та архітектурні рішення. Такі світильники захищені від вологи та інших несприятливих чинників.

У ландшафтному освітленні представлено безліч моделей, які призначені для тієї чи іншої підсвічування. Це ліхтарі для садових і паркових зон зі стовпчиками класичного, або більш сміливого, декоративного оформлення, бра, фасадні підвіси, а також світильники на коротких ніжках різноманітної форми та розмірів.

Ще одним різновидом цього освітлення можна виділити спосіб їх висвітлення. Для освітлення прибудинкової площі і огляду території необхідно вибирати охоронний і функціональний тип освітлювальних приладів. Для вигідного відбивання фасаду будинку, або ділянки як не можна краще підійде декоративне і архітектурне освітлення, а також ілюмінація. Все залежить від того, з якою метою оформляється освітлення території.

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх